gce
16 بهمن 1401 - 20:53

خاورمیانه جدید با محوریت جبهه مقاومت شکل گرفت

مشهد ـ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکایی‌ها با ترفندهای مختلف به دنبال شکل گیری خاورمیانه جدید بودند، ایران فرش را از زیر پایشان کشید و این منطقه از جهان را با محوریت جبهه مقاومت شکل داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی ظهر یکشنبه در جمع مردم تربت حیدریه در مسجد قائم عجل الله اظهار کرد: «رایس» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود ما در پی به صحنه درآوردن خاورمیانه جدید هستیم و این بدان معناست که فرش را از زیر پای ایران در سوریه، لبنان و عراق بکشند و به استناد گفته خودشان برای این مهم هفت تریلون دلار خرج کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به سخن ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در بغداد مبنی بر اینکه هفت تریلون دلار خرج کردیم و اکنون باید مخفیانه وارد عراق شویم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران محاسبه و معادله جبهه استکبار را به هم ریخت و فرش را از زیر پای آمریکایی‌ها کشید و خاورمیانه جدید را با محوریت جبهه مقاومت شکل داد.

وی بیان کرد: آمریکا به دنبال سلطه گری است و اگر موضوع مذاکره را مطرح می‌کند یعنی هر چه که آنها می‌گویند ما قبول کنیم، بر همین اساس آمریکا خوی سلطه گری دارد و ایران اسلامی قدرتمندانه در برابر این خوی ایستاده و این خط مشی انقلاب اسلامی است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: گرانی‌های افسارگسیخته وجود دارد و ما هم با مردم شریک هستیم، این جراحی اقتصادی باید انجام می‌گرفت و حتی دولتمردانی خیلی انگ‌ها را زدند، اما این جراحی باید انجام می‌شد تا با هر تلنگر اتحادیه اروپا و آمریکا قیمت دلار بالا نرود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نیمی از مشکلات متوجه دشمنانی است که تمام قد در برابر اقتدار نظام اسلامی ایستادند و مزاحمت‌شان به خاطر آن است که اسلام و حکومت دینی را در این منطقه حساس برنمی‌تابند.

وی بیان کرد: نیمه خالی لیوان دیدن و نیمه پر آن را ندیدن بی انصافی است، امروز ایران بعنوان یک نظام اسلامی مقتدر در جهان مطرح است و مسئولان کشور خدمات و دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: تمام جهان کفر در برابر نظام اسلامی قرار گرفته و همین نشان زنده بودن این کشور و امت است، این یعنی کشور زنده و تأثیر گذار است.

آیت الله خاتمی افزود: کسانی در کشور و برخی از فراری‌ها می‌خواهند بگویند حکومت در متن دین نیست و حاشیه است و دین فقط آمده آخرت را آباد کند و این در حالی است که حکومت در متن قرآن و حاکم را هم نیز مشخص کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اولین حکومت اسلامی، حکومت ۱۰ ساله پیامبر صلی الله در مدینه و دومین آن حکومت پنج ساله امیرالمومنین علی علیه السلام بود و دیگر جهان بشریت حکومت اسلامی به خود ندیده است.

وی تصریح کرد: این حکومت‌های اسلامی ابتدا با دردسر شروع شدند، البته استقبال و شعار فراوان بود اما پیامبر در ۱۰ ساله حکومت اسلامی ۸۰ جنگ کوچک و بزرگ داشت، همچنین در حکومت امیر المومنین علی علیه السلام از همان ابتدا بذر جنگ جمل ریخته و بعد از آن جنگ صفین و نهروان به راه افتاد تا جایی که هفته آخر عمر حضرت هم با جنگ همراه بود.

آیت الله خاتمی گفت: برهمین اساس با عبرت از تاریخ در می‌یابیم که نمی‌شود حکومت دینی بدون مزاحم باشد و اگر دیدید روزی آمریکا و اتحادیه اروپا با ما مخالف نیست آن روز دیگر انقلاب اسلامی وجود ندارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1021094